Новини

Свічку пам’яті не загаси…

Щороку у ці листопадові дні Україна вшановує тих, хто у далекі 1932- 1933 рр. загинув внаслідок голодомору. А це – мільйони ні в чому не винних українців. Спогади ж тих, кому вдалося вижити, вражають своїм жахіттям і до сьогодні… Опухлі тіла, вимерлі села, непоодинокі випадки людожерства не залишають байдужими жодну свідому людину. Прикро, однак, що цей трагічний період нашої історії до кінця неусвідомлений і невизнаний нинішньою владою…

З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний Центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» у жовтні-листопаді 2013 року провів конкурс серед вихованців гуртків на крашу листівку, стінгазету, поезію, малу прозу, присвячену цій трагічній події.

На конкурс надійшло 29 робіт (7 листівок-малюнків, 8 малюнків, 6 стінгазет, 8 поезій) вихованців гуртків «Народознавство» (керівник – Гарматій О.С.); «Екологічне краєзнавство» (керівники – Тиховська Д.І., Плесак С.М.); «Юні екскурсоводи» (керівники – Солодовнікова І.І., Мельник Л.Й.); «Літературне краєзнавство» (керівник – Лях О.З.); «Етнографічне краєзнавство» (керівники – Гриненко І.М. та Михальчук З.Є.); «Географічне краєзнавство» (керівник – Гуняк А.С.); «Історичне краєзнавство» (керівники – Кремінець Л.І. та Слука В.П.); «Пішохідний туризм» (керівники – Когут Т.Б., Данько М.М., Янсевич І.Р., Процідим Ю.М., Люсак М.В.).

За підсумками конкурсу у приміщенні КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ було організовано виставку кращих робіт гуртківців. А в суботу, 23 листопада, діти приєдналися до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», запаливши свічки і лампадки на знак скорботи за жертвами Голодомору 1932-1933 рр.