Новини

Нашого цвіту по всьому світу!

На жаль, цвіт української нації вплетений в терновий вінець інших народів. Біль і туга наповнюють душу,коли згадуємо трагічну долю тисяч українців, замордованих у концентраційних таборах.
8-10 грудня 2017 року керівник гуртка «Екологічне краєзнавство» КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ Світлана Плесак в числі делегації, що складалася із членів ГО «Гостинець», представників влади, працівників освіти відвідала місця національної пам’яті українців, що розташовані та території Республіки Польща. Дана поїздка здійснювалась врамках заходів транскордонного співробітництва. Шану полеглим українцям віддали у музеї під відкритим небом Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. Понад 14000 українців пройшли через «ворота смерті» Освенціму і вже ніколи не покинули цього жахливого місця. «Нехай буде навіки криком розпачу й застереженням для людства це місце, на якому гітлерівці вбили майже півтора мільйона чоловіків, жінок і дітей, головним чином євреїв з різних країн Європи» Аушвіц-Біркенау 1940-1945 рр. Делегація поклала квіти, запалила лампадку та помолилася за душі померлих в нацистському концтаборі.
На зворотньому шляху завітали в село Млини, де отець Михайло Вербицький знайшов вічний спочинок. В цьому селі отець прожив свої останні п’ятнадцять років, тут написав мелодію пісні, яка стала символом нашої боротьби за незалежність і нині з цією мелодією на устах українці віддають своє життя за наше майбутнє. У каплиці-пантеоні виконали Державний Гімн України.

 

 

Коментарі (0)

Залишилось символів - 500

Cancel or