Новини

Про проведення Х обласного зльоту юних туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків», присвяченого Міжнародному дню пам’яток історії та культури

     Упродовж трьох днів, з 05 по 07 травня 2017 року, гостинна дитяча турбаза «Карпати» (с. Кам’янка Сколівського району) приймала учасників Х обласного зльоту юних туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської молоді «Моя земля — земля моїх батьків». Організовує і проводить його комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» під керівництвом департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації.

     У змаганнях взяли участь 7 команд, які представляли Старосамбірський, Пустомитівський, Сокальський, Стрийський, Бродівський райони, а також Залізничний та Галицький райони м. Львова.

     За словами директора комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді», Набитовича Михайла Васильовича,  «…людина не може бути патріотом, не знаючи історії та культури рідного краю, саме такі заходи готують  майбутніх будівничих України». Також додав, що наші учасники, змагаючись, мають гарну нагоду підвищити свій рівень краєзнавчої та туристсько-спортивної підготовки і перенести отриманий досвід та вміння у свої школи.

     Під час виконання  гімну капітанами команд був піднятий державний прапор.

     Краєзнавець та дослідник Бойківського краю, провідний спеціаліст відділу соціальної роботи Сколівського районного центру соціальних  служб для сім’ї, дітей та молоді  Чудійович Ігор Ярославович побажав усім учасникам відчути позитивну енергетику місця проведення змагань, яке як туристичний об’єкт було засноване більш ніж 100 років тому.

     Також привітав найкращих та найбільш творчих юнаків та дівчат заступник головного судді з туристсько-краєзнавчого експедиційного маршруту Терлецький Олександр Євгенович, директор Терлівської ЗСШ І-ІІ ст. Старосамбірського району.

     Наступною до слова була запрошена Блистів Ірина Дмитрівна, головний суддя, інструктор з туризму КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ, яка закликала всіх учасників команд не хвилюватися, зосередитися на пізнавальному характері змагань і побажала всім наснаги та здоров’я.

         Програма зльоту передбачала роботу за напрямами історичного краєзнавства, географічного краєзнавства, екології та біології, археології, геології, фольклору та етнографії. В основні   види   змагань входило   проходження туристсько-краєзнавчого експедиційного маршруту, робота творчих майстерень та проведення залікових конкурсів («Візитна картка команди», туристсько-краєзнавча вікторина та конкурс відеофільмів патріотичної тематики «Ми – патріоти»). До суддівства зльоту були залучені викладачі географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України.

 

   У змаганнях на туристсько-краєзнавчому експедиційному маршруті перемогу виборола команда «Стривігор» Старосамбірського району, ІІ місце у команди «Галицька Січ» Галицького району м. Львова, ІІІ місце посіла команда «Бастіон» Пустомитівського району.

     У «Творчих майстернях» кращою була команда  «Стривігор» Старосамбірського району, ІІ місце посіла команда «Галицька Січ» Галицького району м. Львова, ІІІ місце у команд «Бастіон» Пустомитівського району та «Євшанівці» Залізничного району м. Львова.

     У конкурсі «Візитна картка команди» І місце розділили команди «Стривігор» Старосамбірського району та «Галицька Січ» Галицького району м. Львова, ІІ місце посіла команда«Євшанівці» Залізничного району м. Львова, ІІІ місце - «Сойка» Стрийського району.

     У конкурсі відеофільмів патріотичної тематики «Ми – патріоти» призові місця отримали:

-         І місце - команда «Стривігор» Старосамбірського району;

-         ІІ місце -  команда «Бастіон» Пустомитівського району;

-         ІІІ місце - команда «Галицька Січ» Галицького району  м. Львова.

     У туристсько-краєзнавчій вікторині:

-         І місце - команда «Євшанівці» Залізничного району  м. Львова;

-         ІІ місце - команди «Стривігор» Старосамбірського району, «Галицька Січ» Галицького району  м. Львова, «Бастіон» Пустомитівського району і команда «Штурмани» Бродівського району;

-         ІІІ місце - команди «Соколи» Сокальського району та «Сойка» Стрийського району.

     У конкурсній програмі:

-         І місце - команда «Стривігор» Старосамбірського району;

-         ІІ місце  - «Галицька Січ» Галицького району  м. Львова;

-         ІІІ місце - команда «Євшанівці» Залізничного району м. Львова.

     Переможцями Х обласного зльоту юних туристів-краєзнавців у загальному заліку стали:

І місце - команда «Стривігор» Старосамбірського району;

ІІ місце – команди «Галицька Січ» Галицького району м. Львова; 

ІІІ місце - команди «Бастіон» Пустомитівського району та «Євшанівці» Залізничного району м. Львова.

     Всі переможці були нагороджені дипломами комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді»,  а також кожній команді була вручена  подяка за активну участь. Але переможених на змаганнях не було, адже прекрасна природа Сколівщини, позитивні враження, нові знайомства  стали неоціненною нагородою кожному учаснику. Керівники команд звернулися до організаторів з проханням і надалі підтримувати традицію проведення зльоту юних туристів-краєзнавців, оскільки для учнівської молоді це  чудова можливість отримати нові уміння і навички та закріпити свої знання на практиці, бути справжніми туристами-краєзнавцями.

 

Коментарі (0)

Залишилось символів - 500

Cancel or