Новини

Обговорювали питання національно-патріотичного виховання та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Національно-патріотичне виховання в школах повинно бути спрямоване на залучення учнів до глибинних пластів національної культури і духовності, формування у дітей та молоді національних світоглядних позицій, ідей, поглядів і переконань на основі цінностей вітчизняної та світової культури і здійснюватись  на всіх етапах навчання в школі, забезпечувати  всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

 

 

Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» 16 березня 2017 року було проведено нараду – семінар працівників відділів (управлінь) освіти, об’єднаних територіальних громад, відповідальних за національно-патріотичне виховання та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Учасники обговорювали питання  пошуку  ефективних форм освітньо-виховної роботи навчальних закладів щодо відродження національних традицій, української культури, звичаїв народу, формування в дітей та молоді патріотизму і національної гідності, а також  проведення Всеукраїнської військово-патріотичної  дитячо-юнацької гри «Сокіл»(«Джура»).

У вступному слові  директор департаменту освіти і науки ЛОДА              Л. Мандзій наголосила, що основною  громадянською рисою особистості є сформованість національної свідомості, патріотичних почуттів до рідної землі, свого народу, готовності до праці в ім’я  України. Вона відзначила  важливу роль освітніх навчальних закладів у національному вихованні школярів, наголосила,  що  проведення  гри «Сокіл»  («Джура») є дієвим  засобом  в досягненні поставленої педагогічної  мети і департаментом освіти вже виділено додаткові кошти для її проведення.

Про  національно-патріотичні  заходи та  ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2016 році розповів директор КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ  М. Набитович.

Досвідом  організації та проведення гри «Сокіл» («Джура»)  поділилася  завідувач методичного кабінету відділу освіти Бродівської РДА  Н. Антоненко.

Про планування національно-патріотичного виховання  розповів завідувач кабінету розвитку освіти КЗ ЛОІППО Р. Пастушенко.

Заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ  М. Деленко презетувала виховну програму «Козацько-лицарське виховання учнів початкової школи».

Директор КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ М. Набитович   розповів про проведення національно-патріотичних заходів з учнівською молоддю у 2017 році. Ознайомив присутніх із нормативно-правовою  базою  проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри«Сокіл» («Джура») у 2016/2017 навчальному році. 

Зі змінами та доповненнями до Умов та Положення з проведення ІІ (обласного) етапу гри у 2017 році ознайомила учасників наради-семінару завідувач організаційно-масового відділу КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ О. Чудійович.

Капелан о. Ростислав Височан із Нового Роздолу  відмітив, що важливим засобом виховання духовності юних українців на грі «Джура» є проведення капеланських годин. Запропонував,  щоб до цієї роботи були залучені також семінаристи.

Майор, начальник по роботі з особовим складом Національної гвардії України  В. Орлов    відмітив, що завжди готові іти назустріч в допомозі та сприянню проведення гри «Джура».

Головний спеціаліст ДОН ЛОДА Ю. Савчин відзначив, що національно-патріотичне  виховання є основним  для утвердження первинної любові до Батьківщини і людей, духовності і моральності в цей нелегкий для України час. Для цієї роботи є  усі законодавчі інструменти, і все залежить від тих, хто буде над цим працювати. А також зазначив, що гра «Сокіл» («Джура») є надзвичайно вагомим фактором у військово – патріотичному вихованні сучасної учнівськоїмолоді України

Коментарі (0)

Залишилось символів - 500

Cancel or