Шкільні музеї

Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний Центр краєзнавства екскурсій і туризму учнівської молоді» при загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах Львівщини взято на облік 125 музеїв, з них: у районах області – 78; у містах обласного значення – 11; у районах міста Львова – 25; у навчальних закладах професійно-технічної освіти – 8; у навчальних закладах обласного підпорядкування – 3.

Бродівський район – 8

  1. Музей історії Бродівської гімназії при гімназії ім. Івана Труша м. Броди.
  2. Музей Миколи Федюка при Голубицькій ЗОШ І – ІІ ст.
  3. Музей етнографії та народного промислу при Поповецькійці ЗОШ І – ІІ ст.
  4. Музей народної творчості та побуту при НВК «ЗОШ І – ІІ ст.» с. Станіславчик.
  5. Історико-краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІ ст. с. Лучківці.
  6. Історико-краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Шнирів.
  7. Музей «Село моє – кровинка України» при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Заболотці.
  8. Музей історії школи при Бродівській ЗОШ І – ІІІ ст. № 4.
  9. Музей історії села при маркопільській ЗОШ І-ІІІ ст. Бродівського району.

Буський район – 8

  1. Краєзнавчий музей при НВК «Буська ЗОШ І ступеня – гімназії ім. Є. Петрушевича при ЛНУ ім. І. Франка».
  2. Історико-краєзнавчий музей при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.» с. Топорів.
  3. Історико-краєзнавчий музей при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. ім. В. Кальби» с. Соколівка.
  4. Історико-краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. смт. Олесько.
  5. Історико-етнографічний музей при НВК «ЗОШ І – ІІ ст.» с. Соколя.
  6. Історико-краєзнавчий музей при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.» с. Тур’я.
  7. Народознавчий музей при ЗОШ І – ІІ ст. с. Кути.
  8. Музей історії та етнографії села Новосілки при НВК «ЗОШ І – ІІ ст. ім. М. Шашкевича» с. Новосілки.

Городоцький район – 3

  1. Краєзнавчий музей «Світлиця» при НВК «ЗОШ І – ІІ ст.» с. Нове Село.
  2. Музей історії села Мшана при ЗОШ І – ІІІ ст. ім. С. Тисляка с. Мшана.
  3. Музей «Берегиня» при НВК «Берегиня» с. Заверещиця.

Дрогобицький район – 1

  1. 1. Музей історії вчительства та освіти Дрогобиччини при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.» с. Лішня.

Жидачівський район – 4

  1. Музей братів Олійників при НВК с. Піддністряни.
  2. Історико-краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 м. Ходорова.
  3. Історико-краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Дев’ятники.
  4. Музей історії села Бортники при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Бортники.

Жовківський район – 5

  1. Історико-краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Любеля.
  2. Історико-краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Гійче.
  3. Літературний музей Агати Турчинської при ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 смт. Куликів.
  4. Музей академіка Михайла Возняка при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Волиця.
  5. Музей «Мамина світлиця» при ЗОШ І – ІІ ст. с. Забір’я.

Золочівський райн – 5

  1. Історико-краєзнавчий музей при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.» с. Білий Камінь.
  2. Історико-краєзнавчий музей при НВК «ЗНЗ І – ІІІ ст.» с. Словіта.
  3. Музей «Шашкевич і Золочівщина» при ЗОШ І – ІІІ ст. № 2 ім. М. Шашкевича м. Золочів.
  4. Музей «Давня хата» при ЗОШ І – ІІ ст. с. Перегноїв.
  5. Музей «Із джерел минулого» при ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 м. Золочів.

Миколаївський район – 1

  1. Фольклорно-етнографічний музей при НВК «ЗНЗ І – ІІІ ст. – ДНЗ» с. Стільсько.

Мостиський район – 5

  1. Музей «Світлиця» при ЗОШ І – ІІІ ст. № 2 м. Мостисько.
  2. Краєзнавчий музей при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.» с. Волиця.
  3. Музей «Краєзнавча світлиця» при ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 м. Мостисько.
  4. Музей Тадея Дмитрасевича при НВК «ЗОШ І – ІІ ст.» с. Дмитровичі.
  5. Музей Модеста Менцицького при ЗОШ І – ІІ ст. с. Великі Новосілки.

Перемишлянський район – 1

  1. 1. Історико-краєзнавчий музей при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.» с. Костенів.

Пустомитівський район – 2

  1. Музей народознавства села Пікуловичі при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.» с. Пікуловичі
  2. Музей історії села Миклашева при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.» с. Миклашів.

Радехівський район – 3

  1. Музей рідного села при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Синьків;
  2. Народний музей народознавства при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Бишів;
  3. Краєзнавчий музей при НВК «ЗНЗ І – ІІІ ст.» с. Миколаїв.

Самбірський район – 4

  1. Музей «Світлиця визвольних змагань» при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Погірці.
  2. Краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Ваньовичі.
  3. Музей українознавства при НВК «СЗШ І – ІІІ ст.» с. Чайковичі.
  4. Краєзнавчий музей при НВК «СЗШ І – ІІІ ст.» с. Баранівці.

Сколівський район – 1

  1. Музей «Бойківщина» при НВК «СЗШ – ліцей при ЛНУ ім. І. Франка» с. Козьова.

Сокальський район – 8

  1. Музей «Сокальська гімназія» при гімназії м. Сокаль.
  2. Музей «Літературна Сокальщина» при гімназії м. Сокаль.
  3. Музей отця Осипа Лещука при ЗШ І – ІІ ст. ім. О. Лещука с. Стаївка.
  4. Музей «Белз і Белзька земля» при ЗШ І – ІІІ ст. м. Белз.
  5. Музей композитора Віктора Матюка при ЗШ І – ІІ ст. с. Карів.
  6. Музей «З бабусиної скрині» при НВК «ЗШ І – ІІІ ст.» с. Двірці.
  7. Музей «Історія рідного краю» при ЗШ І – ІІІ ст. ім. П. Саноцького с. Тартаків.
  8. Музей «Спортивна слава Сокальщини» при НВК «ЗШ – ліцей І – ІІІ ст.» № 4 м. Сокаль.
  9. Музей "Берегиня роду нашого" при Хлівчанській ЗОШ І-ІІІ ст.
  10.  Кабінет-музей народознавства "Скарбничка при ЗШ І-ІІІ ст. №5 м.Сокаль.

Старосамбірський район – 5

  1. Музей «Оберіг» при НВК «ЗНЗ І – ІІІ ст.» с. Стар’ява.
  2. Музей історії села Нижня Вовча при СЗШ І – ІІ ст. с. Нижня Вовча.
  3. Музей «Світлиця» при школі – інтернат владики Івана Хоми м. Хирів.
  4. Музей Триєдиної Матері та історії школи і села при НВК «ЗСШ І – ІІІ ст. ім. П. Могильного» с. Міженеці;
  5. Музей визвольної боротьби ОУН – УПА на Старосамбірщині при Стрілківській загальноосвітній школі – інтернат І – ІІІ ст.

Стрийський район – 2

  1. Музей Маркіяна Шашкевича при НВК «СЗШ – гімназії ім. М. Шашкевича» с. Дуліби.
  2. Музей «Історія нашого села» при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Великі Дідушиці.

Турківський район – 1

  1. Музей «Стежками рідного краю» при НВК «ЗНЗ І – ІІІ ст. – ДНЗ» с. Ільники.

Яворівський район – 8

  1. Музей Івана Франка при ЗОШ І – ІІІ ст. м. Івано-Франкове.
  2. Етнографічний музей при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Вербляни.
  3. Краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. ім. Т. Перуна с. Чернилява.
  4. Музей «Перлини душі народної» при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.» с. Вороців.
  5. Історико – краєзнавчий музей села Залужжя при ЗОШ І – ІІ ст. с. Залужжя.
  6. Краєзнавчий музей при НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. ім. І. Севери» с. Віжомля.
  7. Краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 м. Новояворівськ.
  8. Музей «Народне мистецтво Яворівщини» при Старицькій ЗОШ І – ІІІ ст.

 

Міста обласного значення

Борислав – 1

  1. Музей українського народного побуту при Східницькій ЗОШ І-ІІ ст.№2 смт Східниця.

{accordion} Новий Розділ – 4

Самбір – 2

  1. Краєзнавчий музей при СШ І – ІІІ ст. №1 ім. Т. Шевченка.
  2. Музей історії національно – визвольної боротьби ОУН-УПА 40 – 60х років ХХ століття при школі-гімназії ім. А. Струся.

Стрий – 2

  1. Музей «Каменяр» при СШ І – ІІІ ст. № 3 ім. І. Франка.
  2. Музей історії школи «Без минулого, немає майбутнього» при ЗШ І – ІІІ ст. № 1.

Чевоноград – 2

  1. Історико-етнографічний музей при ЗШ І – ІІІ ст. № 14.
  2. Музей декоративно – прикладного мистецтва при Червоноградській НВК № 13 м. Соснівка.

 

Райони міста Львова

Галицький – 5

  1. Музей «Шевченківський центр» при СШ № 62.
  2. Музей «Галицька світлиця» при СШ № 62.
  3. Літературно-меморіальний музей ім. Маркіяна Шашкевича при СЗШ № 34 ім. М. Шашкевича.
  4. Історико – меморіальний музей митрополита Андрея Шептицького при СЗШ № 34 ім. М. Шашкевича.
  5. Музей Першої Української Дивізії Української Національної Армії при СЗШ № 34 ім. М. Шашкевича.

Залізничний – 2

  1. Музей Марійки Підгірянки при ЗСШ №74;
  2. Музей Лесі Українки при ЗСШ №75.

Личаківський – 4

  1. Музей «Світлиця хліба» при Львівській медичній гімназії – ліцей.
  2. Музей українського вишитого рушника при СЗШ № 70.
  3. Музей Ольги Басараб при СЗШ І – ІІІ ст. № 49.
  4. Музей народознавства при СЗШ № 42.

Сихівський – 7

  1. Музей «Мистецька Львівщина» при СЗШ І – ІІІ ст. № 90.
  2. Народознавчий музей при СЗШ І – ІІІ ст. № 95.
  3. Музей «Математична книга» при НВК «Школа – гімназії «Сихівська».
  4. Музей народознавства при ЗШ «Первоцвіт» І ступеня.
  5. Народний музей етнографії та побуту при НВК «Школа – садок «Софія».
  6. Музей історії школи при при НВК «Школа – садок «Софія».
  7. Краєзнавчий музей ім. Н. Дровняка при СЗШ І – ІІІ ст. № 13.

Франківський – 2

  1. Музей Василя Симоненка при НВК ім. В. Симоненка.
  2. Пушкінський зал – музей при ССЗШ І – ІІІ ст. № 45.

Шевченківський – 5

  1. Музей-світлиця Івана Франка при СЗШ № 23.
  2. Музей «Стежки рідного краю» при СЗШ І – ІІІ ст. № 38.
  3. Музей «Батьківська хата кінця ХІХ ст. початку ХХ ст.» при СЗШ № 99.
  4. Музей «Жінки – українки у боротьбі за державність при Правничій гімназії.
  5. Музей «Жінки в історії України» при СЗШ І – ІІІ ст № 78.

 

Навчальні заклади обласного підпорядкування – 3

  1. Військово – історичний музей при військовому ліцею ім. Героїв Крут (м. Львів).
  2. Музей українського національного побуту «Берегиня» санаторної школи – інтернат ім. Т.Шевченка (м. Сокаль).
  3. Історико-краєзнавчий музей при Малій академії мистецтв (м. Комарно, Городоцький район).

Навчальні заклади професійно-технічної освіти – 8

  1. Музей історії художніх ремесел Яворівщини при Художньому професійно-технічному училищі № 14 смт. Івано-Франкове.
  2. Музей Хлібовипікання при Професійному ліцеї харчових технологій м. Львова.
  3. Музей народних ремесел і побуту краю при Професійному ліцеї м. Жидачева.
  4. Музей етнографії та фольклору при Професійно-технічному училищі № 28 м. Львова.
  5. Музей «Народна світлиця» при Вищому професійному училищі № 34 м. Стрия.
  6. Музей «Верховина» при Вищому професійному училищі № 8 м. Стрия.
  7. Музей історії навчального закладу при Міжрегіональному ВПУ залізничного транспорту м. Львова.
  8. Музей історії освітньої та друкарської діяльності ДНЗ "Ставропігійське вище професійне училище" м.Львова.

Музеї яким присвоєно звання «Зразковий музей»

  1. Історико-меморіальний музей Митрополита Андрея Шептицького при СЗШ І – ІІІ ст. № 34 ім. М. Шашкевича м. Львова.
  2. Музей Першої Української Дивізії Української Національної Армії при СЗШ І – ІІІ ст. № 34 ім. М. Шашкевича.м. Львова.
  3. Музей Лесі Українки при СЗШ І – ІІІ ст. № 75 м. Львова.
  4. Музей «Стежки рідного краю» при ЗОШ І – ІІІ ст. № 38 м. Львова.
  5. Музей ім. Н. Дровняка при ЗОШ І – ІІІ ст. № 13 м. Львова.
  6. Народознавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. № 95 м. Львова.
  7. Музей «Шашкевич і Золочівщина» при СЗШ І – ІІІ ст. № 2 м. Золочева.
  8. Музей народознавства при Бишівській СЗШ І – ІІІ ст. Радехівського району.
  9. Музей рідного села при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Синьків Радехівського району.
  10. Музей історії вчительства та освіти Дрогобиччини при Лішнянській СЗШ І – ІІІ ст. Дрогобицького району.
  11. Історико-краєзнавчий музей «Белз і Белзька земля» при Белзькій СЗШ І – ІІІ ст. Сокальського району.
  12. Музей отця Осипа Лещука при Стаївській СЗШ І – ІІІ ст. Сокальського району.
  13. Музей історії Бродівської гімназії при гімназії ім. Івана Труша м. Броди
  14. Історико-краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. № 5 м. Новий Розділ.
  15. Історико-краєзнавчий музей при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Шнирів Бродівького району.
  16. Музей історії села Бортники при ЗОШ І – ІІІ ст. с. Бортники Жидачівського району.

Музеї яким присвоєно звання «Народний»

  1. Музей етнографії та побуту школи – садок «Софія» м. Львова.
  2. Музей народознавства при Бишівській СЗШ І – ІІІ ст. Радехівського району.
  3. Краєзнавчий музей ім. Н. Дровняка при СЗШ І – ІІІ ст. № 13 м. Львова.

За профілями музеї розподілилися так:

  • історико-краєзнавчі – 36
  • краєзнавчі – 25
  • історичні – 12
  • етнографічні – 14
  • літературні – 7
  • літературно-краєзнавчі – 5
  • народознавчі – 4
  • історико-етнографічні – 4
  • мистецькі – 2
  • природничі – 1
  • математичні – 1
  • педагогічні – 1
  • військово-історичні– 1
  • історико-освітні – 1
  • історико-літературні – 1
  • історико-археологічні – 1
  • мистецько-краєзнавчі – 1
  • мистецько-історичні – 1
  • історико-мистецькі – 1

Музеї загальноосвітніх навчальних закладів Львівщини