Інформація про проведення обласного етапу Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст та сіл України». 2011р.

Пізнай свій край, себе, свій рід, свою землю, -
і ти побачиш свій шлях у життя.
(Григорій Сковорода)

Любов до рідного краю, його безцінних багатств, глибока шана до віковічних традицій свого народу є могутнім і невичерпним джерелом духовності, моральності і культури сучасної людини. Знання рідного краю не просто збагачує та звеличує людину, воно служить своєрідним містком, що єднає минулі покоління з прийдешніми.

В утвердженні Української незалежної держави важливу роль відіграє формування національної свідомості, виховання підростаючого покоління на культурно-історичних цінностях нашого народу шляхом дослідження рідного краю, історії міст і сіл.

Немає на Україні непривабливих місць. Допитливому оку все хочеться побачити і пізнати. Можна по-новому читати вже знайомі сторінки історії рідного міста чи села, і тим більш цікаво писати самим нові.

Протягом 2011-2012 років Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний Центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» під керівництвом Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації проведено другий етап Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Історія міст та сіл України». У заході взяли участь учні Бродівського, Буського, Городоцького, Дрогобицького, Жидачівського, Жовківського, Миколаївського, Перемишлянського, Пустомитівського, Сколівського, Сокальського, Старосамбірського, Яворівського районів; міст Борислава, Самбора та Галицького, Залізничного, Сихівського, Шевченківського районів м. Львова. Всього на обласний етап надійшло 46 робіт за напрямами:

  • нарис-опис – 35;
  • туристсько-краєзнавчий маршрут – 11.

Варто зазначити, що під час написання своїх досліджень конкурсанти провели велику пошуково-дослідницьку роботу: побували у різноманітних куточках Львівської області, опрацювали велику кількість архівних документів та довідкової літератури, скористалися різними інтернет-ресурсами.

Зосередимо увагу на конкурсних матеріалах, які отримали найвищі бали.

Перше місце у напрямі «Нарис-опис» здобули учні СЗШ №5 міста Борислава за роботу «Борислав – скарбниця України». У дослідженні відображено всю красу, багатство і духовну спадщину, історико-культурні надбання, народні промисли та пов’язані з ними проблеми, природний і рекреаційний потенціал рідного краю.

Борислава, яка посіла призове місце у напрямі «Туристсько-краєзнавчий маршрут» під назвою «Голос крізь віки…». Нитка екскурсійного маршруту проходила містами та селами через Львів, Тростянець, Стільсько, Ілів, Дуброва.

Журі відзначило, що дослідники-пошуковці з великим інтересом вивчають історію своїх населених пунктів, знайомляться з культурною спадщиною. Водночас, варто зробити акцент на типові недоліки окремих конкурсних матеріалів:

  • виконавці не дотримуються вимог щодо оформлення робіт: відсутні дані про авторів, керівників; не вказано напрям та назва конкурсних матеріалів, а також відсутні назва району, населеного пункту, навчального закладу;
  • дослідницькі роботи містять компілятивний характер;
  • частина робіт за структурою є реферативними;
  • відсутній ілюстративний матеріал;
  • відсутній список використаної літератури;
  • для конкурсних матеріалів недопустима естетична недбалість, граматичні помилки.

Умови
Протоколи