Інтернет-телеміст подружив школярів м. Краматорська Донецької області та Львова в інтелектуальній грі «Козацтво нас єднає»

В. Сухомлинський писав: “В грі розкривається перед дітьми світ, розкриваються творчі можливості особистості. Без гри немає і не може бути повноцінного розумового розвитку. Гра – величезне світле вікно, через яке в духовний світ дитини вливається життєдайний потік уявлень, понять про навколишній світ. Гра – це іскра, що запалює вогник допитливості і любові до знань»

Навчання та виховання юних громадян будь-якої країни світу неможливе без упровадження нових навчальних технологій, де особливе місце займають інтелектуальні ігри. Зовні їх результатом є правильна відповідь або перемога у змаганні, а внутрішньо, і це головне – ті емоції й стани, які супроводжують інтелектуальний процес, набуття особистістю досвіду плідної розумової діяльності, толерантності, уміння спілкування, налагодження партнерських стосунків з однолітками, самоствердження.

З метою вивчення та популяризації історії українського козацтва, збереження і пропаганди історико-культурної спадщини рідного народу та національно-патріотичного виховання учнівської молоді 26 квітня 2016 року о 15.30 у приміщенні комунального закладу Львівської обласної ради Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Львів, вул. Огієнка, 18а) відбулася інтелектуальна гра у скайп-режимі «Козацтво нас єднає» між вихованцями гуртків «Історичне краєзнавство» Донецького обласного Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді і комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний Центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді».

Це дієве налагодження дружніх зв’язків між дітьми Сходу і Заходу України. Адже, як для дітей так і для вчителів, це корисний та цікавий досвід, який відкриває нові горизонти для цікавої співпраці у справі виховання.

Інтернет-телеміст розпочали ведучі: Марія Деленко , заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний Центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» та Іван Кринов, студент, член гуртка «Історичне краєзнавство» Донецького обласного центру туризму та краєзнавства». Вони представили та познайомили учасників гри: команду вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ «Гетьман Сагайдачний та козачки» та команду вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» ДОЦТК «Козак Мамай і січовички».

Перед початком гри з вітальним та напутнім словом виступили керівники закладів: Геннадій Колісник, директор ДОЦТК, та Михайло Набитович, директор КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ.

Цікавого спілкування у грі, продовження дружніх взаємин та майбутньої зустрічі побажали учасникам гри директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Надія Оксенчук та начальник управління департаменту освіти і науки Львівської ОДА Світлана Книшик.

Під час гри вихованці гуртків обмінялися знаннями з історії козацтва на Львівщині та Донеччині, які отримали із підручників, які попередньо надіслали одні одним, позмагалися у конкурсах «Правда – неправда», «Поріг запитань та відповідей», «Упізнай козака», «Бюро козацьких знахідок», «Його Величність Випадок», « Козаки пишуть листа турецькому султану».

Ведуча Марія Деленко, звертаючись до педагогів Львова та Краматорська, сказала: «Кожна людина – неповторна, наділена Богом розумом і талантом. І є щось спільне і відмінне, з чимось ми погоджуємось, а з чимось - ні, це природно. Є у нас чудова професія – ростити Людину в єдиній країні, де одна історія, де козацтво всіх єднає».

На завершення інтерактивного спілкування діти обмінялися пам’ятними подарунками, отримали грамоти за участь у грі.