Учнівська молодь Львівщини вшанувала подвиг Українських Січових Стрільців на горі Маківці

24-26 квітня 2015 року на Сколівщині відбулося сходження учнівської молоді Львівщини на гору Маківку. Головною метою його проведення було вшанування 100-річчя подвигу Українських Січових Стрільців у боях на цій вершині, залучення учнівської молоді до вивчення історії визвольної боротьби українського народу, виховання юних патріотів на засадах національної гідності і високої самосвідомості засобами туристсько-краєзнавчої роботи.

Відкриття заходу відбулося на дитячій туристичній базі «Трембіта» у смт Славсько Сколівського району. На урочистостях були присутні юні патріоти з районів та міст області: Бродівського, Буського, Городоцького, Жидачівського, Жовківського, Золочівського, Кам’янка-Бузького, Миколаївського, Пустомитівського, Радехівського, Самбірського, Сколівського, Сокальського, Старосамбірського, Стрийського районів; міст Борислава, Дрогобича (2 команди), Нового Роздолу, Самбора (2 команди), Трускавця; Галицького, Залізничного, Сихівського районів Львова та команда КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ (всього близько 250 осіб). В день сходження на г. Маківку до учасників заходу приєдналися школярі смт Славсько, м. Трускавця. Тож на вершину піднялося близько 300 осіб.

Учасники команди Сколівського району, «господарі» карпатської землі, під звуки державного гімну України підняли синьо-жовтий стяг на честь відкриття сходження. Зі словами вітань виступили Михайло Набитович, директор комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний Центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді», Володимир Нагірний, керівник команди Сокальського району та Любов Супик, вчитель історії Зубрянського НВК, керівник команди Пустомитівського району. Педагоги наголосили на значущості таких сходжень, оскільки вони «…виховують патріотичний дух».

«Ми повинні пам’ятати ці історичні події та їх героїв, приходити сюди, щоб їх вшановувати. Бо той народ, який пам’ятає минуле, – має майбутнє. Адже у нас мета єдина – велика, сильна Україна», – підкреслив у своєму виступі Михайло Набитович, директор КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ.

Учні Головецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Петро Мичко і Любов Кошель та Зубрянського НВК Вікторія Дубневич підтримали урочистий настрій заходу виконанням патріотичних пісень та поезій. А музично-танцювальні композиції колективу «Веселинка» Зубрянського НВК додали учасникам сходження азарту для подолання вершини.

Після офіційної частини школярі змагалися у творчо-мистецькому конкурсі «Краща інсценізація стрілецької пісні», в ході якого демонстрували майстерність виконання пісень, художній рівень підготовки, костюми, музичний супровід. Приємно відзначити сумлінну підготовку та активність учасників конкурсу, яка розкрила глядачам неабиякі таланти героїв інсценізацій. Тож найкращими у творчо-мистецькому конкурсі стали команди Нового Роздолу (І місце), Сколівського (ІІ місце) та Сокальського (ІІІ місце) районів.

Наступного ранку юні патріоти розпочали сходження на Маківку. Вийшовши на вершину, школярі запалили свічки та поклали вінки і квіти до меморіалу полеглим повстанцям і стали учасниками панахиди, яку провели священик парафій Головецько, Риків та Пшонець отець Андрій Мичко і давній пластун, військовий капелан, отець Ростислав із Нового Роздолу.

Опісля учасники сходження змовили спільну молитву за загиблих воїнів. Методист КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ Михайло Телегій розповів школярам про бої, які відбувалися тут у квітні-травні 1915 року. А представник станції юних туристів міста Дрогобича Богдан Лісовець закликав «…пам’ятати і вшановувати полеглих героїв на Маківці, адже вони загинули за свою і нашу з вами сьогодні свободу». На завершення всі виконали гімн України. Присутнім були роздані буклети, присвячені 100-річчю героїчного подвигу УСС на горі Маківці та вручені пам’ятні значки «Учасник сходження на гору Маківку».

Після повернення на базу та короткого відпочинку школярі стали учасниками брейн-рингу «Кращий знавець історії УСС», під час якого пристрасті розгорілися не на жарт. Тож тривала боротьба визначила переможців – команди міста Нового Роздолу (І місце), Сколівського (ІІ місце) та Радехівського (ІІІ місце) районів.

У загальному заліку конкурсної програми перемогу здобули юні патріоти з Нового Роздолу (І місце), Сколівщини (ІІ місце) та міста Борислава (ІІІ місце).

На урочистому закритті заходу переможці були нагороджені дипломами, а всі команди – грамотами за активну участь.