Семінар-практикум керівників, тренерів і суддів 55-х обласних (6-х відкритих) змагань учнівської молоді Львівщини з пішохідного туризму

8 – 10 квітня 2016 р. в мальовничому куточку Карпат на дитячій туристичній базі «Карпати» у селі Кам’янка Сколівського району пройшов навчальний семінар-практикум керівників, тренерів і суддів 55-х обласних (6-х відкритих) змагань учнівської молоді Львівщини з пішохідного туризму, у якому взяли участь педагоги 15 районів та міст області, а саме: Галицького, Сихівського, Франківського районів міста Львова, Городоцького, Старосамбірського, Миколаївського, Кам’янка-Бузького, Сокальського, Бродівського, Стрийського, Жовківського районів та міст Трускавця, Самбора, Дрогобича.

15 суддів-лекторів та інструкторів, 28 учасників семінару від районів (міст) при реєстрації отримали інформаційні та методичні матеріали: «Програму проведення семінару», «Орієнтовне положення змагань», «Настанови з проведення змагань з пішохідного туризму», «Орієнтовні умови проходження дистанцій», «Схеми дистанцій», «Орієнтовні умови проведення конкурсних програм» для команд старшої та молодшої вікової групи тощо.

Упродовж семінару обговорювалися положення, попередні умови, настанови, положення про суддів зі спортивного туризму, порядок присвоєння спортивних розрядів, організація суддівства та проходження етапів на дистанціях та їх особливості, робота мандатної комісії, секретаріату та служби інформації, забезпечення безпеки учнів та охорони природи під час проведення змагань.

Особливо активно учасники заходу працювали на практичних заняттях, де навчалися в’язанню вузлів та обв’язок, техніці проходження деяких етапів, обмінювалися досвідом роботи. Бо професіоналізм полягає в єдності теоретичної та практичної готовності до здійснення діяльності, спрямованої на вдосконалення майстерності.

Організатори семінару-практикуму висловили надію, що всі учасники використовуватимуть набуті знання та досвід у підготовці команд до змагань, що в цілому сприятиме їх професійному зростанню з розвою пішохідного туризму учнівської молоді на Львівщині.