Маршрут «Золота підкова»

Маршрут «Золота підкова» пролягає автомобільною трасою Львів – Київ до Олеського та Підгорецького замків і трасою Тернопіль – Львів до Золочівського замку. Чисельність пам’яток археології, історії, архітектури, мистецтва, розташованих на шляху нашої подорожі робить цю підкову направду Золотою.

Перша зупинка на нашому маршруті – смт. Олесько, розташоване на відстані 75 км від Львова. Відомо, що територія Олеська й околиць заселена ще з часів бронзового віку.

Укріплений замок на горі – одна з найстаріших споруд Галичини. Збудований на перехресті торгових шляхів з Туреччини і Волощини через Крем’янець до Луцька і через Карпати на Волинь. Перша згадка про замок в історичних джерелах припадає на 1327 р.

У 1975 році в замку відкрито архітектурно-мистецький музей-заповідник, в експозиції якого представлено українське мистецтво ХІV–ХVІІІ ст.: велика колекція ікон, портретів, предметів декоративно-ужиткового мистецтва. У монастирі капуцинів, що входить до музею-заповідника, міститься скарбниця-фондосховище, де зберігаються численні мистецькі твори з теренів Західної України, колекція дерев’яної скульптури ХV —ХVІІІ ст., портрети і меблі.

Підгорецький замок збудований у 1635-1640 рр. у стилі пізнього ренесансу за наказом гетьмана Станіслава Конєцпольського на місці старого укріплення. В його ансамбль входять триповерховий палац, заїжджий двір, костел і парк. Упродовж трьохсот років замок одночасно був музеєм. Тут у свій час проходили зйомки фільму «Д’Артаньян і три мушкетери».

Перебуваючи у Підгірцях, варто також відвідати Монастир оо. Василіян у Пліснеську, а також побачити фортифікаційні вали давньоруського городища ХІІ-ХІІІ ст.

Золочівський замок розташований у м. Золочеві, що за 70 км від Львова по тернопільській трасі. Мурований замок було зведено замість дерев’яного у 1634-1636 рр. за кошти Якуба Собєського. У замковому дворі донині збереглися лише Китайський палац, Великий житловий палац і значно перебудована у кінці XIX ст. надбрамна вежа.