Маршрут «Сакральні споруди Львова»

Маршрут «Сакральні споруди Львова» передбачає ознайомлення з храмами древнього Львова.

Ансамбль Успенської церкви. На вул. Підвальній височить одна з найцікавіших і найцінніших пам’яток сакральної архітектури – ансамбль Успенської церкви, який складається з трьох споруд: Успенської церкви (1591-1629), каплиці Трьох святителів (1584), дзвіниці Корнякта (1578).

Храм Архистратига Михаїла. Навпроти Успенського Собору, на одному з мальовничих пагорбів біля Порохової вежі, височить храм Архистратига Михаїла, до якого ведуть круті сходи з вул. Винниченка. Храм побудований у першій половині XVII ст. для чернечого брацлавського Ордену кармелітів босих за сприяння фундації князя О. Заславського-Островського.

Церква Пресвятої Євхаристії (колишній Домініканський собор) - пам’ятка архітектури XVIII ст.
Монахи-домініканці прибули на західні землі України ще у XIII ст.: князь Лев Данилович був одружений із дочкою угорського короля Бели IV – Констанцією.
Нинішній костел збудований за проектом архітектора Яна де Вітте на місці готичного, який розібрали у 1745 році. Будівельними роботами керував Мартин Урбанік.

Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці. Пам'ятка архітектури національного значення у Львові, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Єдиний храм Вірменської апостольської церкви у Західній Україні. Вірменську церкву збудовано у другій половині XIV століття (1363-1370 роки) архітектором Дорінгом на кошти вірменських купців, взявши за зразок будови катедру в Ані.

Преображенська церква. Проект Преображенської церкви (вул. Краківська, 21) виконав С. Гавришкевич, котрий зумів зберегти і використати найцінніші вцілілі елементи попередньої споруди костелу Св. Трійці та надати новій будівлі рис української церкви. Будівництво хаму тривало протягом 1875-1898 рр.

Церква Св. Петра і Павла (колишній костел єзуїтів). Навпроти площі Яворського на вул. Театральній,13 стоїть одна з найбільших сакральних споруд міста – церква Св. Петра і Павла. В 1610 році єзуїти розпочали будівництво костелу, яке тривало 20 років. З північного боку до костелу прилягає споруда колишньої єзуїтської колегії.

Латинський катедральний собор Успення Св. Марії. Головний католицький храм міста – Латинський катедральний собор Успення Св. Марії на площі Катедральній,1. Його будівництво розпочато у 1350 р., а завершено лише у 1493р. Керували будівництвом, змінюючи один одного, багато відомих архітекторів того часу.

Храм Св. Андрія Первозванного розташований на площі Соборній (комплекс колишнього Бернардинського монастиря). Відомо, що дерев’яний костел Св. Андрія стояв на цьому місці у 1460 р., а у 1600 р. розпочалося будівництво великого кам’яного храму.