Маршрут «Палаци Львова»

За довгі роки свого існування Львів суттєво збагатився палацами, збудованими в різні епохи та виконаними у різноманітних архітектурних стилях. Палаци Львова – це не просто будинки з історією, це справжні витвори мистецтва. Палацове будівництво характерне для періоду з XVII до першої половини XX ст., і було проявом житлової забудови Західної і Східної Європи, України та Львова зокрема. Сучасне життя цих будівель здивує і привабить Вас не менше, адже в більшості з них зараз знаходяться музеї, мистецькі галереї, ресторани і навіть готелі Львова. У цих будівлях проводять різноманітні фестивалі та традиційні для міста ярмарки.

Екскурсійний маршрут відкриє для мешканців та гостей міста вікно в світ таємниць цих архітектурних споруд із палацами, кожен з яких має свою цікаву історію.

Мандрівка розпочинається з площі Ринок - серцевини історико-архітектурного заповідника - унікального містобудівного ансамблю, де знаходяться палац Бандінеллі, палац Корнякта, Архієпископський палац, палац Любомирських. На даний час в цих пам’ятках розміщені експозиції Львівського історичного музею. Інтерес і захоплення екскурсантів завжди викликає найдовша кав’ярня-книгарня «Львівська копальня кави», створена над своєрідною кавовою шахтою, де видобувають, обсмажують та готують понад 30 видів кави. Продовжимо своє знайомство з палацовим мистецтвом древнього Львова на вулиці Винниченка, де знаходиться будівля сесійної зали Львівської обласної Ради, яка колись належала губернаторам Галичини. Заслуговують на увагу та замилування палац Дідушицьких (вул. Театральна, 18), палац графа Агенора Голуховського (вул. Листопадового Чину, 16), палац Бєльських (вул. Коперніка, 42), палац Сапєг (вул. Коперніка 40а), палац Дуніковського (вул. Драгоманова, 42), палац Семенських-Левицьких (вул. Пекарська, 19), палац Туркулів-Комелло (вул. Пекарська 50а), палац Бєльських і Комаровських (пл. Галицька, 10), будівля Палацу Справедливості або Вищого суду Галичини, де зараз розташовані корпуси університету «Львівська політехніка» (вул. Князя Романа 1/3) та інші цікаві пам’ятки.

Справжньою окрасою вулиці Коперника є палац Потоцьких – зразок французького барокового класицизму. Крізь ажурні грати парадних воріт велично та імпозантно підноситься він серед навколишніх будівель. Належить він Львівській картинній галереї, а в його залах розгорнуто експозицію інтер’єрів та європейського мистецтва XVIII ст. Тут також щорічно проходить книжковий Форум видавців. Часто у палаці відбуваються конференції, презентації, камерні концерти, зустрічі політиків тощо.

Розкіш та багатогранність львівських палаців не залишить байдужим нікого з відвідувачів.