Маршрут «Стежками євреїв у Львові»

Багатовікова історія єврейської громади - це частина історії стародавнього Львова. Даний екскурсійний маршрут пропонує Вам відкрити для себе сторінки історії єврейського Львова, про який ми знаємо дуже мало. Євреї з’явилися у нашому місті ще за княжих часів. Як і інші громади міста, вони мали свою дільницю, школу, лікарню, цвинтар, а також синагогу. Минали віки, змінювалась влада, лише євреї не поспішали змінювати свій побут та традиції. Пережили вони численні облоги Львова, різноманітні конфлікти та погроми в своєму кварталі. Саме тут появилися перші львівські багатоповерхівки. Єврейський квартал майже постійно відбудовувався заново. Під час екскурсії Ви довідаєтесь про долю львівських євреїв між двома Світовими війнами, про нацистську окупацію, яка знищила близько 130 тисяч львівських євреїв, та про те, як складалось подальше життя єврейської громади Львова.

Детальніше...

Маршрут «Палаци Львова»

За довгі роки свого існування Львів суттєво збагатився палацами, збудованими в різні епохи та виконаними у різноманітних архітектурних стилях. Палаци Львова – це не просто будинки з історією, це справжні витвори мистецтва. Палацове будівництво характерне для періоду з XVII до першої половини XX ст., і було проявом житлової забудови Західної і Східної Європи, України та Львова зокрема. Сучасне життя цих будівель здивує і привабить Вас не менше, адже в більшості з них зараз знаходяться музеї, мистецькі галереї, ресторани і навіть готелі Львова. У цих будівлях проводять різноманітні фестивалі та традиційні для міста ярмарки.

Детальніше...

Маршрут «Середмістя»

Під час екскурсії пройдемо вулицями старого міста, ознайомимось із найбільш видатними пам’ятками старовини, довідаємось про долю багатьох талановитих людей, спробуємо вслухатись у музику старих каменів – вони можуть розповісти чимало.
Основні об’єкти на маршруті:

Пам’ятник першодрукарю Івану Федорову. Був відкритий у 1977 році на вул. Підвальній (автори – львівські скульптори В. Борисенко, І. Подольський). У 1574 р. у Львові у заснованій Федоровим друкарні з’явилися перші в Україні друковані книги «Апостол» і «Буквар». «Апостол» вийшов тиражем 1000 екземплярів (за підрахунками вчених в Україні нараховується зараз 90 екземплярів, 12 з них знаходяться у львівських книгосховищах).

Детальніше...

Маршрут «Сакральні споруди Львова»

Маршрут «Сакральні споруди Львова» передбачає ознайомлення з храмами древнього Львова.

Ансамбль Успенської церкви. На вул. Підвальній височить одна з найцікавіших і найцінніших пам’яток сакральної архітектури – ансамбль Успенської церкви, який складається з трьох споруд: Успенської церкви (1591-1629), каплиці Трьох святителів (1584), дзвіниці Корнякта (1578).

Храм Архистратига Михаїла. Навпроти Успенського Собору, на одному з мальовничих пагорбів біля Порохової вежі, височить храм Архистратига Михаїла, до якого ведуть круті сходи з вул. Винниченка. Храм побудований у першій половині XVII ст. для чернечого брацлавського Ордену кармелітів босих за сприяння фундації князя О. Заславського-Островського.

Детальніше...

Маршрут «Храми княжого Львова»

До уваги екскурсантів буде представлено ту частину міста, з якої починалася історія Львова. Життя древнього міста Лева вирувало на площі Старий Ринок, вздовж великого Волинського шляху, в підніжжі Замкової гори. Під час екскурсії ми відвідаємо декілька православних та греко-католицьких храмів, які перенесуть нас у княжий період Львова.

Детальніше...

Маршрут «Золота підкова»

Маршрут «Золота підкова» пролягає автомобільною трасою Львів – Київ до Олеського та Підгорецького замків і трасою Тернопіль – Львів до Золочівського замку. Чисельність пам’яток археології, історії, архітектури, мистецтва, розташованих на шляху нашої подорожі робить цю підкову направду Золотою.

Перша зупинка на нашому маршруті – смт. Олесько, розташоване на відстані 75 км від Львова. Відомо, що територія Олеська й околиць заселена ще з часів бронзового віку.

Детальніше...