Відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – 2017

            19 – 24 червня 2017 року  за сприяння департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» на Сколівщині відбувся  ІІ (обласний) етап Всеукраїнської  дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»),  присвячений  110-ій річниці від дня народження Р. Шухевича.

          Цього року у  грі  взяли  участь  34 команди (рої) з районів, міст та ОТГ Львівської області, а також  рій «Ватра» Варварівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Кремінської районної ради Луганської області (керівник Анжела Сергіївна Євсєєва, вчитель курсу «Захист Вітчизни»), який активно включався в усі  етапи гри поза конкурсом.  Вразила  присутніх змістовність, висока духовність  та майстерність виконання гостями літературно-мистецької композиції на конкурсі «Ватра «Слава Героям».

        На урочистому  відкритті   у м. Сколе були присутні головний спеціаліст МОН України Анатолій Грива, директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації  Любомира Мандзій та  головний спеціаліст  Юрій Савчин,  заступник голови Сколівської районної державної адміністрації Ярослав Лепісевич, заступник голови  Сколівської районної  ради Юрій Допілко,  голова товариства «Просвіта», гість із Луганської області,  Євген Дзюба, учасники АТО Степан Скольський, підполковник  Національної гвардії України Ростислав Вовк, офіцер Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного Тарас Гривул,  отці – військові капелани: Володимир Борис із  м. Сколе та Ростислав Височан із міста Нового Роздолу.   Покладанням квітів та хвилиною мовчання  було вшановано пам'ять борців за волю України та героя Майдану Олега Ушневича.

       

 

  Учасників гри вітали вихованці Сколівського районного будинку дитячої та юнацької творчості (директор Роксолана Британ),  учні школи бойового гопака «Вовк» (керівник Назарій Щербяк), курсанти Національної Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного дивували показовим виступом – інсценізацією бою,  незвичайної урочистості  святу надавав духовий  оркестр.   

         На дитячій турбазі «Карпати» рої   змагалися за право стати  кращими стрільцями з пневматичної зброї, слідопитами в «Козацьких перегонах»,   демонстрували  уміння надавати невідкладну медичну допомогу у конкурсі «Рятівник», долати козацько-туристську смугу перешкод, варити козацький куліш, випробовували   себе у спортивному орієнтуванні та  облаштуванні  місця для відпочинку і ночівлі в умовах природного середовища, цікавими були ігри «Відун» (інтелектуальне змагання з історії України за зразком «Що? Де? Коли?»), «Теренова гра», конкурси ватра «Слава Героям» (представлення творчо-мистецького завдання),  «Добре діло» (звіт про доброчинні справи рою),  тощо.              

       Три дні на дитячій турбазі «Карпати» разом із   джурівцями провів  директор Центру Національного Відродження, радник Міністра освіти і науки України  Тарас Рондзістий.  

         Отці-військові капелани  разом із семінаристами під час таборування проводили молитовні ранкові та вечірні години. Високий рівень порядку, патріотичне піднесення табору забезпечувала осавульська служба під керівництвом бунчужного, заступника начальника відділу зв’язків з громадськістю, лейтенант поліції, Назара Франчука.

          Свою нелегку «варту» несли судді конкурсних та змагальних програм.

          Швидко проминули  шість   днів на незвичайному острові  літа «Карпати» з українською піснею у вечірньому колі, з друзями на дискотеці,  веселим настроєм.

           У загальнокомандному заліку І місце  отримав  рій «Родяни»  Стрийського району,  який представлятиме Львівщину на ІІІ (Всеукраїнському) етапі  дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у м. Харкові.

ІІ місце  –  рій імені Петра Сагайдачного Городоцького району

ІІІ місце – рій "Галицький Кіш" Галицького  району м. Львова

Конкурс «Ватра «Слава Героям» 

І місце – рій «Соколята» Старосамбірського району

ІІ місце – рій «Родяни» Стрийського району

ІІІ місце – рій «Тустань» м. Борислава

У  виді «Впоряд» (стройова підготовка)                  

І місце – рій «Родяни» Стрийського району

ІІ місце – рій «Тустань» м. Борислава

ІІІ місце – рій «Сокіл» Сихівського району м. Львова 

Гра «Відун» 

І місце – рій «Терті пляцки» Личаківського району м. Львова

ІІ місце – рій «Сокіл» Сихівського району м. Львова

ІІІ місце – рій «Соколи» Сокальського району

 Конкурс «Кращий звіт про доброчинні справи під гаслом «Добре діло» 

І місце – рій «Родяни» Стрийського району

ІІ місце – рій «Запорожці» Мостиської ОТГ

ІІІ місце – рій імені Назара Пеприка Пустомитівського району

ІІІ місце –рій «Нащадки козаків» Миколаївського району

      У виді «Ігри на «дужання» 

ІІ місце – рій «Козацька воля» м. Нового Роздолу

ІІІ місце – рій «Соколи» Сокальського району

У грі «Козацькі перегони» 

І місце – рій «Нескорені» Жидачівського району

ІІ місце – рій імені Івана Виговського Гніздичівської ОТГ

ІІІ місце –  рій «Родяни» Стрийського району

Конкурс «Кращий кашовар» 

І місце –  рій «Родяни» Стрийського району

ІІ місце –  рій «Тустань» м. Борислава

ІІІ місце  – рій «Соколи» Сокальського району

 Гра «Рятівник» 

І місце – рій «Родяни» Стрийського району

ІІ місце – рій імені Івана Виговського Гніздичівської ОТГ

ІІІ місце – рій «Галицький Кіш» Галицького району м. Львова

 Козацько-туристська «Смуга  перешкод» 

І місце –  рій «Соколята» Старосамбірського району

ІІ місце –рій «Родяни» Стрийського району

ІІІ місце – рій імені Петра Сагайдачного Городоцького району

У виді «Стрільба з пневматичної зброї» серед дівчат 

І місце – Крук Юлія, рій імені Петра Сагайдачного Городоцького району

ІІ місце – Мицак Юліанна, рій «Галицький Кіш» Галицького району м. Львова

ІІІ місце – Іваницька Ірина, рій імені Петра Сагайдачного Городоцького району

У виді «Стрільба з пневматичної зброї» серед хлопців 

ІІ місце – Галів Олег, рій «Соколи» Сокальського району

ІІІ місце – Череватий Юрій, рій «Родяни» Стрийського району

У командному заліку «Стрільба з пневматичної зброї»   

І місце – рій імені Петра Сагайдачного Городоцького району

ІІ місце – рій «Соколи» Сокальського району

ІІІ місце – рій «Галицький Кіш» Галицького району м. Львова

           На урочистому закритті    переможців  та учасників гри   вітали начальник обласного штабу, начальник управління департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Світлана Книшик та головний спеціаліст Юрій Савчин. На щасливе повернення додому благословив  отець Володимир Борис із м. Сколе.