Семінар-практикум для керівників команд (роїв) ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

30 - 31 травня 2017 року комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» на території дитячої туристичної бази «Карпати» (с. Кам’янка Сколівського району) було проведено обласний семінар для керівників команд (роїв) ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Захід проводився з метою підвищення рівня організації та підготовки учнівських команд (роїв) до ІІ (обласного) етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

У семінарі, який складався з теоретичної і практичної (майстер-класи з окремих видів змагань) частин, взяли участь 50 керівників команд (роїв) з районів, міст та ОТГ та 15 вчителів захисту Вітчизни Сколівського району.

Директором  комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді» Набитовичем Михайлом Васильовичем було продемонстровано презентацію проведення гри у 2016 році. Також наголосив на змінах та доповненнях, які запроваджуються в цьому році.

Головний суддя гри, заступник директора з навчально-виховної роботи Станківської СЗОШ І-ІІІ ступенів Стрийського району, Нестеренко Євген Олександрович, розповів про Положення та Програму проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Чудійович Оксана Миколаївна, головний секретар гри, завідувач організаційно-масового відділу КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ повідомила присутніх про необхідну документацію для допуску команд (роїв) до участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), відповідно до Положення.

У практичній частині семінару-практикуму були проведені майстер-класи з різних видів змагань.

Майстер-клас з виду «Впоряд» проведено Дзюбою Ігорем Івановичем,  старшим суддею стройової підготовки «Впоряд» та «Ігри на «дужання», вчителем предмету «Захист  Вітчизни» СЗШ   № 32 Сихівського району   м. Львова за участю команди-переможця районного етапу гри «Сокіл» («Джура») Сколівського району, учнів Славської ЗСШ І-ІІІ ступенів.

Вправи зі стрільби з пневматичної гвинтівки керівники роїв мали змогу відпрацювати завдяки Дзяному Миколі Гнатовичу, старшому судді виду «Стрільба з пневматичної зброї», директору Підзвіринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Городоцького району.

Гурський Юрій Михайлович, старший суддя виду «Козацько-туристська «Смуга перешкод», в.о. начальника відділу освіти Жидачівської райдержадміністрації, керівник гуртка «Пішохідний туризм» КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ на практиці показав, як правильно подолати окремі етапи «Козацько-туристської «Смуги перешкод».

Люсак Анатолій Васильович, старший суддя видів «Козацькі перегони» та «Відун», вчитель географії Жидачівського НВК Жидачівського району, керівник гуртка «Спортивний туризм» КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ провів майстер-клас з виду «Козацькі перегони».

Відповіді щодо особливостей підготовки до тестів з виду змагань «Рятівник» давала Занік Галина Віталіївна, методист кабінету розвитку освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної освіти».

Усі присутні мали змогу поставити запитання організаторам та суддівській колегії і отримати вичерпні відповіді.