Екскурсія на Вежу пам’яті для вихованців гуртка «Пішохідний туризм»

    Пізня осінь бере своє – надворі холоднішає. Однак у пам’яті вихованців гуртка «Пішохідний туризм», який діє при Головецькій ЗСШ І-ІІІ ст., що на Старосамбірщині, теплий спогад. 15 листопада вони здійснили незабутню екскурсію - поїздку до села Недільна, а відтак, сходження на гору Діл. Мандрівка за відстанню не така далека, однак за значимістю - цікава, пізнавальна та корисна. Хіба було б логічно, аби ми, живучи неподалік, не відвідали місце, про яке йдеться в Книзі рекордів України, який нещодавно  було зафіксовано.

    Отже, Вежа пам'яті - найвища дерев'яна дзвіниця в Європі, що знаходиться на висоті 907 метрів над рівнем моря. Розробив проект унікальної дерев'яної споруди відомий львівський архітектор і скульптор, Олесь Дзиндра.

    Нашу групу юних  туристів очолили Василь Кирилович Оринчак, керівник гуртка, та Іван Ілліч Гайдук, директор школи.

    З притаманною нам цікавістю разом ми почали підкорювати гору Діл. Менше ніж за годину ми вже були на потрібному місці. Розглянувши неповторну дерев’яну конструкцію, ми, передусім, усі спільно помолилися за душі героїв, що полягли за неньку-Україну в роки Другої світової війни. Не могли не згадати й теперішніх подій на сході країни, бо ж всі ми так прагнемо миру.

    Далі, пообідавши й набравшись сил, нарешті піднялись на Вежу з символічною висотою 43 метри. Вчителі розповіли нам, що саме  стільки повстанців загинуло на цьому місці. Піднімаючись на Вежу, дехто зі школярів поборов страх висоти, хтось насолоджувався надзвичайними краєвидами, а хтось - з відчуттям глибокого патріотизму й поваги до тих, пам'ять яким і зібрались вшанувати, впевнено долав сходинку за сходинкою. Як би там не було, але в душі кожного вирували особливі емоції та відчуття. Так, нам цікаво було відвідати ці місця, де понад сімдесят років тому в нашому славному краї творилася історія нашої держави. А вже спускаючись з гори, шлях був увінчаний багатьма козацькими та повстанськими піснями, що лунали з наших уст.

… «пам'ять про героїв минувшини і героїв сучасних повинна жити у наших серцях.» – діляться враженнями учасники гуртка «Пішохідний туризм».