У день відкритих дверей

 

День відкритих дверей Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді для школярів Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Івана Франка, як і передбачалося, пройшов весело, активно і пізнавально. Напередодні, учні зустрілися із попередніми вихованцями гуртків ЛОЦКЕТУМу. Випускники із захопленням розповідали про мандрівки, екологічні заходи і акції, дослідження і участь у конференціях. Свої розповіді підтверджували безліччю фото- і відеоматеріалів.  

Все цікаво, та все ж краще один раз побачити, аніж 100 разів почути.  Тож, учні 5-х класів у супроводі керівників гуртків Тиховської Д.І, Плесак С.М. та Тиховської О.А. вирушили до лісу, аби вповні насолодитися теплом осіннього сонечка та ознайомитися із діяльністю гуртків «Екологічне краєзнавство» і «Юні екскурсоводи» КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ. Для більшості дітей процес  розпалювання вогнища став цікавим досвідом, а коли з нього дістали спечену картоплю, заздалегідь загорнуту у фольгу, радості не було меж.  

Час приготування їжі в польових умовах минув швидко, адже всі були задіяні у різноманітних заходах квесту «Навчаючись відпочиваємо», які керівники гуртків приготували «на всі смаки». Хтось грав у шахи, хтось ганяв мяча на галявині, а комусь хотілося продемонструвати свою вправність на турніку. «Веселі естафети» згуртували школярів та запалили в них прагнення до перемоги. На зміну рухливим забавам провели інтелектуальні. Гра «Мій сусід» допомогла друзям пізнати більше один про одного. Пізнавальною була і бесіда із лісничим паном Петром, який, послуговуючись Книгою лісогосподарювання за 1944-46 рр., розповів чимало цікавого про історію ведення лісового господарства на теренах селища Івано-Франкове.  

Час минув швидко, а головне корисно. Отже, в такий спосіб розпочали свою діяльність у селищі Івано-Франкове гуртки «Екологічне краєзнавство» і «Юні екскурсоводи». Цей день став відліком пізнавального дозвілля та розширення кругозору для молодого покоління краєзнавців і екскурсоводів.

 

Плесак С.М.,

 

керівник гуртка «Екологічне краєзнавство»

смт Івано-Франкове