Заняття активним відпочинком на місцевій санковій гірці

Особливим і емоційним виявилось чергове заняття гуртка «Екологічне краєзнавство» КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ, адже провели навчання у зимовому лісі. Селище Івано-Франкове розташоване серед мальовничої природи Розточчя – поміж лісів і ставів, що перебувають під охороною двох природоохоронних установ – Яворівського національного природного парку та природного заповідника «Розточчя». Тож, вихованці гуртків у супроводі керівників Тиховської Д.І. та Плесак С.М.часто мають можливість спостерігати за тваринами і рослинами у їх звичному середовищі.

Цього разу гуртківці вийшли до лісу, де посеред деревпобачилиповзика, синичок, сойку, звичайних горобців, а також почули стукіт дятла. А ще спостерігали за білкою, що стрибала з дерева на дерево.Вчителі розповіли  про особливості виживання тварин у зимовий час, наголосили на необхідності допомагати пернатим у морози.

Завершилося заняття активним відпочинком на місцевій санковій гірці, де гуртківці вдосталь натішилися катанням на санчатах.

На календарі вже давно весна, а в лісі ще панує зимова казка. Та в повітрі вже витає подих довгоочікуваної весни, що неодмінно прийде зі щебетом птахів, дзюрчанням струмків, гудінням комах…

 Весна іде, красу несе,  а в тій красі радіє все!

Плесак С.М.,

 

керівник гуртка «Екологічне краєзнавство»

 

 

 

Екскурсія в музей історії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

20 березня 2018 року вихованці гуртка комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» «Юні туристи-краєзнавці»                   із керівником гуртка Мельник Л.Й. та класним керівником Панасяк Н.В. відвідали музей історії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Цікаву та змістовну екскурсії провів дітям завідувач музею – полковник Слободянюк Михайло Васильович. Гуртківці мали змогу познайомитись із історією даного навчального закладу, а також історію навчальних закладів, які існували раніше на території військового містечка в тому числі і історію їхньої школи.

 

Щиро дякуємо адміністрації академії за сприяння у проведенні екскурсії музеєм історії Національної академії сухопутних військ!

 

 

 

Гра «Поле чудес» на тему «Краю мій чудовий».

19 березня 2018 року з вихованцями гуртків Старосамбірської філії комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» «Юні туристи-краєзнавці» (керівник – Турик М.В.), «Географічне краєзнавство» (керівник – Терлецька Т.Є.), «Козацько-лицарського виховання «Джура» (керівник Білик – Н.С.), , що працюють при Хирівській школі-інтернат Владики Івана Хоми було проведено гру «Поле чудес» на тему «Краю мій чудовий».

Метою цієї гри було сприяти подальшому розвитку пізнавальних здібностей дітей; підвищувати інтерес до географії  та історії  нашого краю, розвивати інтелектуальний рівень.

Всі учасники і переможці були нагороджені призами.

                                                       

 

                                                                      Турик М.В.

 

 

 

"Пізнаємо Шевченка"

«Без усвідомленого розуміння краси людина не побачить всемогучого Бога в дрібному листочку найменшої рослини.» Ці слова Тараса Шевченка стали ключовими у бесіді вихованців гуртків КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ «Екологічне краєзнавство» (кер. – Тиховська Д.І.), «Екологічне краєзнавство» (кер. – Плесак С.М.) та «Юні екскурсоводи» (Тиховська О.А.), які працюють при Івано-Франківській ЗОШ І-ІІІ ст. Яворівського району.

 

Розповіддю про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка розпочала заняття Тиховська Д.І. Керівник гуртка Тиховська О.А. зі своїми вихованцями виконали уривки із творів Кобзаря. Плесак С.М. підготувала пізнавальну презентацію, де торкнулася екологічних питань. Адже, оспівуючи красу природи України Шевченко заповідав нам любити її. Любити означає берегти. Тож, юне покоління, виховане на творах Тараса Григоровича, буде свідомо цінувати навколишнє середовище і охороняти його для прийдешніх поколінь.

 

 

 

Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки!

 

Народе мій, пишаюся тобою:

Понад Майданом сонця лик сія...

Ми – нація! Хай знають всі у світі!

 

       В рамках проведення заходів до Дня Гідності та Свободи, відзначення знакових подій пов'язаних з Революцією Гідності 23 листопада  2017 року  в НВК «Станківський ЗНЗ І – ІІІ ст. – ДНЗ», відбувся круглий стіл «Революція Гідності: як це було…» Рій «Родяни» та учні 8 класу підготували фото-презентацію та відеоматеріали «Правда про Майдан», яка приурочена річниці силового розгону Євромайдану в Києві та річниці багатотисячної акції протесту на вулицях столиці. Учасники заходу перегорнули сторінки історичних подій на Майдані, акцентували увагу на героїчних подвигах борців Майдану – представників різноманітних верств населення та національностей, декламували вірші про героїв Небесної Сотні. Діти згадували події, свідками яких вони були. Їхня дитяча пам’ять навіки  закарбувала  ті  жахливі події, коли розстрілювали учасників Майдану. Юні українці впевнені, що ця боротьба велася за їхнє щасливе майбутнє.Будь-яка подія має початок і має кінець. 

Ми повинні свято вірити, що на нашу землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш - добрий, щирий, відвертий, заслуговує на мир, злагоду, процвітання.

 

Вільні творять майбутнє

          До Дня Гідності і Свободи вихованці гуртка КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ «Літературне краєзнавство», який працює при Милятичівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, здійснили екскурсію у шкільну світлицю «Берегиня», в якій знаходиться «Куточок слави». Гуртківці ділились спогадами, декламували вірші «Мамо, не плач. Я повернусь весною», «У вінок пам’яті Юрію Вербицькому, герою Майдану», «Мені наснилось, що вони зустрілись…», присвячені полеглим за свободу, запалили свічки пам’яті.  Учні схилили низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття. «Ми з вами вшановуємо пам’ять героїв різних історичних подій. Тепер ми стали сучасниками ще однієї трагедії і водночас пам’ятної події для нашої країни. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою  жодної душі. Ніколи не забувайте ці сумні сторінки  нашої історії, бо хто не знає минулого-той не буде мати майбутнього. Лише з Україною в серці ми досягнемо свободи і гідного життя в нашій державі», звернулася до вихованців керівник гуртка Михальчук Зеновія Євгенівна.

 

Відзначення Дня Гідності та Свободи (2)

21 листопада 2017 року з вихованцями гуртків «Юний турист краєзнавець» та «Спортивний гірський туризм» Сокальської загальноосвітньої школи №2 (керівник гуртків Бережний М.Г.)  було проведено виховну годину з метою вшанування патріотизму і мужності громадян, котрі у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні на початку ХХІ століття.  Під час заходу  вихованці гуртків переглянули фільм про Героїв Майдану і АТО, помолились біля шкільного куточка пам’яті Небесної Сотні. Пам’ять про Героїв Майдану вшанували хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті.

Інформаційна година на тему: «Помаранчева революція та Революція Гідності - шлях до євроінтеграції. Як це відбувалось?»

        Осіння природа дивно красива, її дивовижне поєднання червоного, жовтого, коричневого закінчується то бурхливим, то м’яким шелестом падаючого листя. На деревах листя вже майже не залишилося. Рідкісні самотні листочки міцно тримаються на гілках. Злий вітер кидає їх, крутить, вивертає, прагнучи відірвати і відправити в подорож, з якого листя вже ніколи не повернуться. Так, ніколи вже не повернуться із свого «вічного» вирію Герої Небесної  Сотні та воїни АТО, які гинули за честь, за гідність та свободу.

         20 листопада  вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці», що діє при Хирівській школі-інтернат Владики Івана Хоми з керівником  Турик Мирославою  провели інформаційну виховну годину «Помаранчева революція та Революція Гідності - шлях до євроінтеграції. Як це відбувалось?». Діти читали інформаційні повідомлення про трагічні події, переглядали документальні слайди, декламували  вірші, виконували музичні номери та висловлювали свої думки щодо зазначених подій. У цій виховній годині ми прожили цілу історичну епоху в розмірі  три місяці.

 

                                                                                                                                                                             М. В. Турик

Екскурсія на Вежу пам’яті для вихованців гуртка «Пішохідний туризм»

    Пізня осінь бере своє – надворі холоднішає. Однак у пам’яті вихованців гуртка «Пішохідний туризм», який діє при Головецькій ЗСШ І-ІІІ ст., що на Старосамбірщині, теплий спогад. 15 листопада вони здійснили незабутню екскурсію - поїздку до села Недільна, а відтак, сходження на гору Діл. Мандрівка за відстанню не така далека, однак за значимістю - цікава, пізнавальна та корисна. Хіба було б логічно, аби ми, живучи неподалік, не відвідали місце, про яке йдеться в Книзі рекордів України, який нещодавно  було зафіксовано.

    Отже, Вежа пам'яті - найвища дерев'яна дзвіниця в Європі, що знаходиться на висоті 907 метрів над рівнем моря. Розробив проект унікальної дерев'яної споруди відомий львівський архітектор і скульптор, Олесь Дзиндра.

    Нашу групу юних  туристів очолили Василь Кирилович Оринчак, керівник гуртка, та Іван Ілліч Гайдук, директор школи.

    З притаманною нам цікавістю разом ми почали підкорювати гору Діл. Менше ніж за годину ми вже були на потрібному місці. Розглянувши неповторну дерев’яну конструкцію, ми, передусім, усі спільно помолилися за душі героїв, що полягли за неньку-Україну в роки Другої світової війни. Не могли не згадати й теперішніх подій на сході країни, бо ж всі ми так прагнемо миру.

    Далі, пообідавши й набравшись сил, нарешті піднялись на Вежу з символічною висотою 43 метри. Вчителі розповіли нам, що саме  стільки повстанців загинуло на цьому місці. Піднімаючись на Вежу, дехто зі школярів поборов страх висоти, хтось насолоджувався надзвичайними краєвидами, а хтось - з відчуттям глибокого патріотизму й поваги до тих, пам'ять яким і зібрались вшанувати, впевнено долав сходинку за сходинкою. Як би там не було, але в душі кожного вирували особливі емоції та відчуття. Так, нам цікаво було відвідати ці місця, де понад сімдесят років тому в нашому славному краї творилася історія нашої держави. А вже спускаючись з гори, шлях був увінчаний багатьма козацькими та повстанськими піснями, що лунали з наших уст.

… «пам'ять про героїв минувшини і героїв сучасних повинна жити у наших серцях.» – діляться враженнями учасники гуртка «Пішохідний туризм».

План заходів Старосамбірської філії щодо відзначення у 2017 році Дня Гідності і Свободи

               

Дата

Назва заходу

Назва гуртка

Керівник  гуртка

Навчальний заклад

1.

20.11

 Інформаційна година на тему: «Помаранчева революція та Революція Гідності - шлях до євроінтеграції.Як це відбувалось.»

Географічне краєзнавство,

Юні туристи-краєзнавці

 

Терлецька Т.Є.

Турик  М.В.

Хирівська школа-інтернат Владики Івана Хоми

2.

16.11

 «Біль мого народу» - відеопрезентація документальних фільмів про революційні події  2004 та 2013-2014 р.р.  з  розповіддю очевидців.

Історичне краєзнавство

Терлецький О.Є.

Терлівська ЗСШ І-ІІст.

3.

16.11

Тематична виховна година «Україна – це територія Гідності і Свободи»

Велосипедний туризм

Прендота І.І.

Хирівська школа-інтернат Владики Івана Хоми

4.

21.11

Патріотична година «Революція, що змінила країну»

Пішохідний туризм

Оринчак В.К.

Головецька ЗСШ І-ІІІст

5.

14.11

Урок-патріотизму «Революція Гідності, охрещена кров’ю.»

Літературне краєзнавство,

Юні туристи-краєзнавці

 

Качмар О.В.

Кріль Н.Ю.

Новоміська ЗСШ І-ІІІст

6.

15.11.

Урок-пам’яті «Від Революції Гідності до гідного життя» з переглядом відеопрезентації.

Козацько-лицарського виховання «Джура»

Юні туристи-краєзнавці

Пішохідний  туризм

Білик Н.С.

 

 

 

Дежурова  М.А.

Леськів О.С.

Хирівська школа-інтернат Владики Івана Хоми

7.

14.11.

Виховна година «Громадянський подвиг людей, які виступили на захист демократичних цінностей» до Дня Гідності і Свободи

Географічне краєзнавство

Пішохідний туризм

Паращич О.М.

Радик І.В.

м.Самбір СШ №з