Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки!

 

Народе мій, пишаюся тобою:

Понад Майданом сонця лик сія...

Ми – нація! Хай знають всі у світі!

 

       В рамках проведення заходів до Дня Гідності та Свободи, відзначення знакових подій пов'язаних з Революцією Гідності 23 листопада  2017 року  в НВК «Станківський ЗНЗ І – ІІІ ст. – ДНЗ», відбувся круглий стіл «Революція Гідності: як це було…» Рій «Родяни» та учні 8 класу підготували фото-презентацію та відеоматеріали «Правда про Майдан», яка приурочена річниці силового розгону Євромайдану в Києві та річниці багатотисячної акції протесту на вулицях столиці. Учасники заходу перегорнули сторінки історичних подій на Майдані, акцентували увагу на героїчних подвигах борців Майдану – представників різноманітних верств населення та національностей, декламували вірші про героїв Небесної Сотні. Діти згадували події, свідками яких вони були. Їхня дитяча пам’ять навіки  закарбувала  ті  жахливі події, коли розстрілювали учасників Майдану. Юні українці впевнені, що ця боротьба велася за їхнє щасливе майбутнє.Будь-яка подія має початок і має кінець. 

Ми повинні свято вірити, що на нашу землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш - добрий, щирий, відвертий, заслуговує на мир, злагоду, процвітання.

 

Вільні творять майбутнє

          До Дня Гідності і Свободи вихованці гуртка КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ «Літературне краєзнавство», який працює при Милятичівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, здійснили екскурсію у шкільну світлицю «Берегиня», в якій знаходиться «Куточок слави». Гуртківці ділились спогадами, декламували вірші «Мамо, не плач. Я повернусь весною», «У вінок пам’яті Юрію Вербицькому, герою Майдану», «Мені наснилось, що вони зустрілись…», присвячені полеглим за свободу, запалили свічки пам’яті.  Учні схилили низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття. «Ми з вами вшановуємо пам’ять героїв різних історичних подій. Тепер ми стали сучасниками ще однієї трагедії і водночас пам’ятної події для нашої країни. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою  жодної душі. Ніколи не забувайте ці сумні сторінки  нашої історії, бо хто не знає минулого-той не буде мати майбутнього. Лише з Україною в серці ми досягнемо свободи і гідного життя в нашій державі», звернулася до вихованців керівник гуртка Михальчук Зеновія Євгенівна.

 

Відзначення Дня Гідності та Свободи (2)

21 листопада 2017 року з вихованцями гуртків «Юний турист краєзнавець» та «Спортивний гірський туризм» Сокальської загальноосвітньої школи №2 (керівник гуртків Бережний М.Г.)  було проведено виховну годину з метою вшанування патріотизму і мужності громадян, котрі у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні на початку ХХІ століття.  Під час заходу  вихованці гуртків переглянули фільм про Героїв Майдану і АТО, помолились біля шкільного куточка пам’яті Небесної Сотні. Пам’ять про Героїв Майдану вшанували хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті.

Інформаційна година на тему: «Помаранчева революція та Революція Гідності - шлях до євроінтеграції. Як це відбувалось?»

        Осіння природа дивно красива, її дивовижне поєднання червоного, жовтого, коричневого закінчується то бурхливим, то м’яким шелестом падаючого листя. На деревах листя вже майже не залишилося. Рідкісні самотні листочки міцно тримаються на гілках. Злий вітер кидає їх, крутить, вивертає, прагнучи відірвати і відправити в подорож, з якого листя вже ніколи не повернуться. Так, ніколи вже не повернуться із свого «вічного» вирію Герої Небесної  Сотні та воїни АТО, які гинули за честь, за гідність та свободу.

         20 листопада  вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці», що діє при Хирівській школі-інтернат Владики Івана Хоми з керівником  Турик Мирославою  провели інформаційну виховну годину «Помаранчева революція та Революція Гідності - шлях до євроінтеграції. Як це відбувалось?». Діти читали інформаційні повідомлення про трагічні події, переглядали документальні слайди, декламували  вірші, виконували музичні номери та висловлювали свої думки щодо зазначених подій. У цій виховній годині ми прожили цілу історичну епоху в розмірі  три місяці.

 

                                                                                                                                                                             М. В. Турик

Екскурсія на Вежу пам’яті для вихованців гуртка «Пішохідний туризм»

    Пізня осінь бере своє – надворі холоднішає. Однак у пам’яті вихованців гуртка «Пішохідний туризм», який діє при Головецькій ЗСШ І-ІІІ ст., що на Старосамбірщині, теплий спогад. 15 листопада вони здійснили незабутню екскурсію - поїздку до села Недільна, а відтак, сходження на гору Діл. Мандрівка за відстанню не така далека, однак за значимістю - цікава, пізнавальна та корисна. Хіба було б логічно, аби ми, живучи неподалік, не відвідали місце, про яке йдеться в Книзі рекордів України, який нещодавно  було зафіксовано.

    Отже, Вежа пам'яті - найвища дерев'яна дзвіниця в Європі, що знаходиться на висоті 907 метрів над рівнем моря. Розробив проект унікальної дерев'яної споруди відомий львівський архітектор і скульптор, Олесь Дзиндра.

    Нашу групу юних  туристів очолили Василь Кирилович Оринчак, керівник гуртка, та Іван Ілліч Гайдук, директор школи.

    З притаманною нам цікавістю разом ми почали підкорювати гору Діл. Менше ніж за годину ми вже були на потрібному місці. Розглянувши неповторну дерев’яну конструкцію, ми, передусім, усі спільно помолилися за душі героїв, що полягли за неньку-Україну в роки Другої світової війни. Не могли не згадати й теперішніх подій на сході країни, бо ж всі ми так прагнемо миру.

    Далі, пообідавши й набравшись сил, нарешті піднялись на Вежу з символічною висотою 43 метри. Вчителі розповіли нам, що саме  стільки повстанців загинуло на цьому місці. Піднімаючись на Вежу, дехто зі школярів поборов страх висоти, хтось насолоджувався надзвичайними краєвидами, а хтось - з відчуттям глибокого патріотизму й поваги до тих, пам'ять яким і зібрались вшанувати, впевнено долав сходинку за сходинкою. Як би там не було, але в душі кожного вирували особливі емоції та відчуття. Так, нам цікаво було відвідати ці місця, де понад сімдесят років тому в нашому славному краї творилася історія нашої держави. А вже спускаючись з гори, шлях був увінчаний багатьма козацькими та повстанськими піснями, що лунали з наших уст.

… «пам'ять про героїв минувшини і героїв сучасних повинна жити у наших серцях.» – діляться враженнями учасники гуртка «Пішохідний туризм».

План заходів Старосамбірської філії щодо відзначення у 2017 році Дня Гідності і Свободи

               

Дата

Назва заходу

Назва гуртка

Керівник  гуртка

Навчальний заклад

1.

20.11

 Інформаційна година на тему: «Помаранчева революція та Революція Гідності - шлях до євроінтеграції.Як це відбувалось.»

Географічне краєзнавство,

Юні туристи-краєзнавці

 

Терлецька Т.Є.

Турик  М.В.

Хирівська школа-інтернат Владики Івана Хоми

2.

16.11

 «Біль мого народу» - відеопрезентація документальних фільмів про революційні події  2004 та 2013-2014 р.р.  з  розповіддю очевидців.

Історичне краєзнавство

Терлецький О.Є.

Терлівська ЗСШ І-ІІст.

3.

16.11

Тематична виховна година «Україна – це територія Гідності і Свободи»

Велосипедний туризм

Прендота І.І.

Хирівська школа-інтернат Владики Івана Хоми

4.

21.11

Патріотична година «Революція, що змінила країну»

Пішохідний туризм

Оринчак В.К.

Головецька ЗСШ І-ІІІст

5.

14.11

Урок-патріотизму «Революція Гідності, охрещена кров’ю.»

Літературне краєзнавство,

Юні туристи-краєзнавці

 

Качмар О.В.

Кріль Н.Ю.

Новоміська ЗСШ І-ІІІст

6.

15.11.

Урок-пам’яті «Від Революції Гідності до гідного життя» з переглядом відеопрезентації.

Козацько-лицарського виховання «Джура»

Юні туристи-краєзнавці

Пішохідний  туризм

Білик Н.С.

 

 

 

Дежурова  М.А.

Леськів О.С.

Хирівська школа-інтернат Владики Івана Хоми

7.

14.11.

Виховна година «Громадянський подвиг людей, які виступили на захист демократичних цінностей» до Дня Гідності і Свободи

Географічне краєзнавство

Пішохідний туризм

Паращич О.М.

Радик І.В.

м.Самбір СШ №з

"САЛІНА - ДЗВІН БОЛЮ ВСІЄЇ УКРАЇНИ"

01 листопада вихованці гуртків "Юні туристи - краєзнавці" та "Літературне краєзнавство" разом зі своїми керівниками Пристайко Н. Ю. та Качмар О. В. побували на екскурсії на Саліні - урочищі та колишній соляній шахті, що знаходиться біля Добромиля. Впродовж століть шахта була відома не тільки в Галичині, а й у Польщі, Словаччині, Австрії.

 

    Екскурсія проводилася з метою вшанування пам'яті українських та польських в'язнів-жертв НКВД. Екскурсія розпочалася зі спільної молитви біля фігури Матері Божої. Гуртківці слухали історію трагедії, спілкувалися зі старожилами, оглядали шахти та територію колишнього санітарно-оздоровчого комплексу, що існував в урочищі. Також, саме у День всіх святих, гуртківці запалили свічки пам'яті за невинно вбитими жертвами.

Вихованці гуртка «Спортивний гірський туризм» Сокальської ЗОШ I-III ст. №2 на Чатових скелях.

Чатові скелі (колись вони називались Чортові) з висотою 414 м є улюбленим місцем відпочинку та тренувань туристів, альпіністів, а в останній час і мотоциклістів, чий гуркіт разить слух.

На відпочинок на Чортову скелю приходили  І.Франко, Г.Хоткевич і інші знанні особи.

 

Колись можна було здійснити цікавий маршрут з Замкової гори (411 м) через Піщану або Лису гору (389 м), через Шевченківський гай по буково-грабовим лісам, від яких мало що зосталось через забудови і винищення дерев, до Чатових скель, які складаються з верхньотортонських пісковиків.

На шляху пригадати як війська Б.Хмельницького в 1648 році обстрілювали м. Львів і як козацькі війська на чолі з М.Кривоносом взяли Замкову гору.

Вихованці гуртка цим складом вперше на Чатових скелях були в захваті. Тренування пройшли емоційно вдало, тим паче що була гарна погода.

 

Керівник гуртка « Спортивний гірський туризм» КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ     М.Г.Бережний 

У день відкритих дверей

 

День відкритих дверей Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді для школярів Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Івана Франка, як і передбачалося, пройшов весело, активно і пізнавально. Напередодні, учні зустрілися із попередніми вихованцями гуртків ЛОЦКЕТУМу. Випускники із захопленням розповідали про мандрівки, екологічні заходи і акції, дослідження і участь у конференціях. Свої розповіді підтверджували безліччю фото- і відеоматеріалів.  

Все цікаво, та все ж краще один раз побачити, аніж 100 разів почути.  Тож, учні 5-х класів у супроводі керівників гуртків Тиховської Д.І, Плесак С.М. та Тиховської О.А. вирушили до лісу, аби вповні насолодитися теплом осіннього сонечка та ознайомитися із діяльністю гуртків «Екологічне краєзнавство» і «Юні екскурсоводи» КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ. Для більшості дітей процес  розпалювання вогнища став цікавим досвідом, а коли з нього дістали спечену картоплю, заздалегідь загорнуту у фольгу, радості не було меж.  

Час приготування їжі в польових умовах минув швидко, адже всі були задіяні у різноманітних заходах квесту «Навчаючись відпочиваємо», які керівники гуртків приготували «на всі смаки». Хтось грав у шахи, хтось ганяв мяча на галявині, а комусь хотілося продемонструвати свою вправність на турніку. «Веселі естафети» згуртували школярів та запалили в них прагнення до перемоги. На зміну рухливим забавам провели інтелектуальні. Гра «Мій сусід» допомогла друзям пізнати більше один про одного. Пізнавальною була і бесіда із лісничим паном Петром, який, послуговуючись Книгою лісогосподарювання за 1944-46 рр., розповів чимало цікавого про історію ведення лісового господарства на теренах селища Івано-Франкове.  

Час минув швидко, а головне корисно. Отже, в такий спосіб розпочали свою діяльність у селищі Івано-Франкове гуртки «Екологічне краєзнавство» і «Юні екскурсоводи». Цей день став відліком пізнавального дозвілля та розширення кругозору для молодого покоління краєзнавців і екскурсоводів.

 

Плесак С.М.,

 

керівник гуртка «Екологічне краєзнавство»

смт Івано-Франкове

 

Мої ікони – як азбука. За ними треба вчитися, проте водночас працювати над розвитком і вдосконаленням техніки»

Мої ікони – як азбука. За ними треба вчитися, проте водночас працювати над розвитком і вдосконаленням техніки»

(отець Дмитро Блажейовський)

 

3 травня 2017 року вихованці гуртка «Юні екскурсоводи Львова» КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ (кер. гуртка – Мельник Л.Й.) побували в дивовижному, на їх думку музеї вишитих ікон отця доктора Дмитра Блажейовського. Ексклюзивні схеми для вишивання ікон, вишивані образи, десятки наукових праць, жага до пізнання і невтомна праця – основні складники мікровсесвіту цього виняткового українця.

Діти мали змогу побачити вишивки із зображеннями Ісуса Христа, Богородиці, одноосібних святих, дванадцять ікон празникового циклу, ікону Тайної Вечері, 6 страсних ікон, ікони апостолів, епізоди з Біблійної історії, портрети Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки і Маркіяна Шашкевича, Митрополита Андрея Шептицького та Патріарха УГКЦ Кардинала Йосифа Сліпого, ряд жінок мучениць за Христову віру тощо.

Екскурсовод музею провела дітям цікаву екскурсію, також розповіла про життя та діяльність отця Дмитра Блажейовського – українського греко-католицького священика, історика, митця тощо. Від почутого та побаченого діти були надзвичайно враженні, адже таку красу створити власними руками – це дар Божий…